Mucizevi yiyecek Teff nedir?

Paylaşmak güzeldir

Mucizevi yiyecek Teff nedir?

Mucizevi bir besin olarak tanımlanan Teff nedir? Teff dünyanın en küçük tahılı, ama bir o kadar da büyük bir besin deposu. Glüten içermiyor. Glisemi endeksi çok düşük. İçinde iyi olmayan neredeyse hiçbir şey yok ve bunlarda fazlasıyla var.  Demir mi istersiniz? Protein mi dersiniz? Kalsiyum ve diğer mineraller ne ararsanız bolca içeriyor. Teff’in kendisi küçük olabilir ama faydaları çok büyük, saymakla bitmiyor.

Teff’i tahıl olarak yiyebilirsiniz. Salatalara ilave edebilirsiniz. Lapasını yapabilirsiniz. Hatta tatlılara ekleyebilir, pasta börek yaparken un gibi kullanabilirsiniz. Kinoa’ya aşinaysanız teff ile işiniz kolay. Mucizevi yiyecek Teff nedir? Bu sorunu yanıtını şunda gizli: Kinoa’ya çok benziyor ama ondan daha iyi…

Besin değerleri bakımından bütün tahıllar arasında birinci sırada geliyor. Tadı lezzetli. Üstelik tatlıya da yakıyor tuzluya da. Eh daha ne olsun. Kahvaltıda, öğle yemeğinde, akşam yemeğinde ve ara öğünlerde atıştırmalık olarak Teff her daim yanınızda.

 

 

 

 

Glütensiz unlar yemek yaparken bazen sorun çıkarsa da, teff unu öyle değil. Mutfağınızın yıldızı olmaya aday bu besinle bir an önce tanışın.

 

 

 

 

 

 

Çok amaçlı, kullanımı kolay, süper faydalı teff ununu her şeyde kullanabilirsiniz. Kendinize bir an önce glütensiz, kan şekerinize tavan yaptırmayan, sağlıklı bir rejime geçme şansını verin. Çay saati içinde enfes bir malzeme olduğunu hatırlatmakta fayda var. Teff’li kekler, muffinler, ekmekler ve krepler sizi bekliyor.

Teff’li tarifler çok yakında burada Mutfak Radyosunda sizinle buluşacak. 

Kinoa’ya benzer demişken şimdilik bir kinoa tarifini verelim: İstiridye mantarlı kinoa pilavı

 

 

Bu arada aşağıdaki testi çözmeye ne dersiniz?

[wp_quiz id=”3686″]

Paylaşmak güzeldir

1 thought on “Mucizevi yiyecek Teff nedir?”

Leave a Comment