Evde köri nasıl yapılır? Evde Köri Yapımı ve yeni bir grup Japanese House – Kendi Körinizi her zaman kendiniz yapın

Paylaşmak güzeldir

Evde köri nasıl yapılır?

Evde köri nasıl yapılır? Köri yemeğe aşina olanların bildiği üzere bir baharat karışımı. Aslında evde köri yapmak hem kolay hem eğlenceli. Üstelik baharatların kokusu evin içine yayılıyor, çok da güzel oluyor. Her baharat ayrı ayrı kavruluyor ve sonra karıştırılıyor, böylece ortaya nefis bir lezzet karışımı çıkıyor. Umalım ki kendi körinizi kendiniz hazırlamak size zor gelmez. Bundan kaçınanlar hazır körilerle yetinecek. Bence siz siz olun, evde kendi körinizi kendiniz yapın.

Malzeme

Köri karışımı

1 tatlı kaşığı pişmemiş pirinç

4 tatlı kaşığı kişniş

2 tatlı kaşığı kimyon

2 tatlı kaşığı rezene

1 adet kabuk tarçın (5 cm uzunluğunda)

1/2 tatlı kaşığı çemen otu

1 tatlı kaşığı tane karabiber

1 tatlı kaşığı hardal tohumu

1 tatlı kaşığı zerdeçal

5 adet kakule, kabuklu

5 adet karanfil

1 adet pandanus meyvesi  (5 cm uzunluğunda), isteğe bağlı

2 dal köri yaprağı

Hazırlanışı

Kavrulmuş Köri Karışımı: her malzemeyi kokusunu verip kahverengimsi bir renk verene kadar bir sos tavasında orta ateşte sıkça karıştırarak ayrı ayrı kavurun. Kavurma işleminin sonunda baharatların soğumaya bırakın alıp soğutun. Soğuyunca birlikte bir kahve değirmeninde çekin. Daha sonra bir cam kavanoza koyarak buzdolabına kaldırın.

Ve müzik: The Japanese House nam-ı diğer Amber Bain’den Cool Blue ve Clean. Çok genç ama çok yetenekli bir sanatçı. Beğeneceğinizi umuyorum. Ben çok sevdim ve 2 parça seçtim.

Paylaşmak güzeldir

3 thoughts on “Evde köri nasıl yapılır? Evde Köri Yapımı ve yeni bir grup Japanese House – Kendi Körinizi her zaman kendiniz yapın”

Leave a Comment