Şefler: Bill Granger Avustralya’dan Dünyaya Uzanan Yetenek

Paylaşmak güzeldir

Bill Granger

Bill Granger için yemek pişirmek çok ama çok önemli. Ve yemek hayatı boyunca Bill Granger’ın en büyük tutkusu olmuş. Basit, yeni ve cezbedici görünen lezzetli yemekler yapmak onun en büyük arzusu, bunu başardığında çok gururlandığını söylüyor. Bill’in felsefesi, esnek ve rahat bir yemek pişirme yaklaşımına dayanıyor. Hem kendi ülkesi Avustralya’da hem de tüm dünyada popüler olmasının en önemli unsuru bu.

Bill’in böylesine yaygın bir ün kazanmasının sırrı, çoğumuzun yemek yeme zevkine sezgisel olarak anlamaya çalışması. Kendi kendisini yetiştirmiş olan bu ünlü şef, tüm bilgisini kendi yeme deneyimine, okuduklarına ve yiyeceklerle deneyler yapmasına borçlu olduğunu söylüyor.

Aynı zamanda Avustralya’nın önde gelen yemek yazarlarından da. 20’ye yakın yemek kitabı var. İlk 2 kitabı Bill’s Sydney Food (2000) ve Bill’s Food (2002) uluslararası bir başarı kazanmış ve çok satanlar listesine girmiş. Ama diğer kitaplarının bu başarıyı yakalayamadığını zannetmeyin. Birçoğu birçok ödül kazanmış, birçok dile çevrilmiş. Bugüne dek kitaplarının dünyadaki satış rakamı 1 milyona yakın. J

Bill Granger’ı daha yakından tanımak isteyenler kişisel sitesini ziyaret edebilir:  http://www.bills.com.au

Paylaşmak güzeldir

2 thoughts on “Şefler: Bill Granger Avustralya’dan Dünyaya Uzanan Yetenek”

Leave a Comment