Aşk, insanın kaçamayacağı kaderidir…

Paylaşmak güzeldir

Onlar İçin Aşkın Tarifi Böyle: Aşk, insanın kaçamayacağı kaderidir

Carole Lombard Clark Gable Rüzgâr Gibi Geçti filminin ardından yakıcı bakışlarıyla kadınların gönlünde taht kuran Clark Gable’ın karizması Hollywood sinemasının sarışın ve güzel, komedi oyuncusu Carole Lombard’ı da etkilemişti. Tanışmalarının ardından tutkulu bir aşka düşüp kısa sürede evlenen Lombard ve Gable ideal bir çift oluşturdular. Çiftlik hayatının huzuru ve sakinliği içindeki tatlı hayatları, Lombard’ın bir uçak kazasında yaşamını yitirmesiyle noktalandı. Ama aralarındaki öyle büyük ve saygın bir aşktı ki, yıllar sonra Clark Gable’ın son eşi, kocasının Lombard’ın yanındaki mezara gömülmesine ses çıkarmadı.

Clark Gable ve Carole Lombard, 1939

Ve yeni keşfettiğim indie rock grubu Ugly Casanova’dan bir şarkı. Ugly Casanova tek albümlü, birkaç single’lı bir grup. 1998’de Edgar E. Graham, nam-ı diğer Ugly Casanova, Denver’da gittiği bir konserde izlediği Modest Mouse grubundan çok etkilenmiş ve konser sonrasında sahne arkasına gidip onlara kendi şarkıların mırıldanmış. İlgilerini çekince hemen eline bir gitar tutuşturup çalıp söylemesini istemişler. Böylece onların verdiği her konser öncesinde Ugly Casanova sahne almış. Ugly Casanova 2002’de ilk albümünü yayınlar yayınlamaz müziği bırakmış. İlginç bir karakter. Sonra 2010’da kısa süreli bir dönüş yapmış. Ama müziğe döneceği söylentisi  sürekli ortalıkta dolaşıyor.

Rüzgâr Gibi Geçti

Rüzgâr Gibi Geçti (Orijinal ismi:Gone with the Wind), Amerikan yazar Margaret Mitchell‘ın 1936 tarihinde ilk basımı yapılmış Batı edebiyatının dünyaca ünlü tarihi romans kitabıdır. Amerikan iç savaşı döneminde geçen kitap, savaşın zorluklarına göğüs geren karakterlerin aşk, gurur ve hayat şartları örgüsüyle yazılan romantik bir eserdir. Aynı isimle 1939 yılında kitaptan uyarlanan film Türkiye sinema tarihinde en çok bileti satan filmdir. Kitap “20. Yüzyılın En Popüler Romanı Pulitzer Ödülünü” kazanmıştır.

Paylaşmak güzeldir

Leave a Comment