Video İyi seyirler: Bugün Mutfakta Sevimli Bir Dostumuz Var

Paylaşmak güzeldir

Bugün Mutfakta Sevimli Bir Dostumuz Var

Video İyi seyirler: Bugün Mutfakta Sevimli Bir Dostumuz Var. Sevimli dostlarımız bazen tatlı afacanlıklar yapıyorlar. Peki mutfağa girmeye kalkarlarsa ne olur? Gelin izleyelim.

Küçük Dostlarımız dedi ki en sevdikleri yemek

Balkabaklı Omlet  La frittata di zucca 

Balkabaklı Omlet  La frittata di zucca geleneksel bir İtalyan yemeği.

Malzeme

400 gr balkabağı, “pumbpkin” veya “butternut squash”, kabuğu soyulmuş, çekirdekleri çıkarılmış ve 2cm’lim parçalar halinde dilimlenmiş
2 tatlı kaşığı katkısız un
2 diş sarımsak
4 adet yumurta, hafifçe çırpılmış
Deniz tuzu
Taze çekilmiş karabiber
Extra virgin sızma zeytinyağı

Yapılışı

  1. Balkabağı dilimlerini içini iyice unladığınız bir kaba veya poşete koyun. Ağzını kapatın ve sallayın. Bütün parçalar resimdeki gibi iyice unlansın.

  1. Genişçe bir tavaya sızma zeytinyağını ilave edin. Sarımsakları büyük bir bıçağın yanıyla üzerlerine hafifçe bastırarak ezin ve tavaya ilave edin. Sarımsaklar altın sarısı bir renk alana kadar orta ateşte pişirin, daha sora unladığınız balkabağı dilimlerini ilave edin.

 

  1. Balkabakları kahverengi bir renk alana ve iyice pişene kadar sürekli karıştırarak pişirmeye devam edin. Daha sonra, sarımsakları tavadan çıkarın ve balkabaklarına tuz ilave edin.

 

  1. Yumurtaları hafifçe çırpın, tuz ve karabiber ilave edin ve daha sonra tavadaki balkabaklarının üzerine dökün. Tavayı dairesel hareketlerle sallayın, böylece yumurta karışımının tavayla düzgün dağılmasını sağlayacaksınız. Karışımın üzerinde hava kabarcıkları oluşursa, sivri bir bıçağın ucunu batırarak patlatın.

 

  1. Altı katılaşıp altın sarısı bir renk almaya başlayınca, ters yüz edip diğer tarafını pişirin (Omleti pişen yüzü altta olacak şekilde uygun büyüklükte bir tabağa koyup sonra kaydırarak tavaya aktarabilirsiniz).

 

  1. Her iki tarafı da katılaşıp altın sarısı bir renk alınca, tavadan alıp bir tabağa koyarak servis edin.

Afiyet olsun,

 

Küçük dostlarımız

Paylaşmak güzeldir

Leave a Comment