Macy Gray, The Trouble with Being Myself

Paylaşmak güzeldir

Macy Gray, The Trouble with Being Myself

Macy Gray bize güzel bir albüm armağan etti. The Trouble with Being Myself ABD’li şarkıcı ve söz yazarı Macy Gray’in üçüncü stüdyo albümü. 28 Nisan 2003’te Epic Records tarafından piyasaya çıkarıldı. Albüm Billboard En İyi 200 Albüm listesinde 44. sıraya kadar yükseldi. 2007 Şubat’ında ABD’de 134.000 adet satıldı. The Trouble with Being Myself albümü Macy Gray’e ticari başarı sağlamasa da, çok olumlu eleştiriler aldı. Albümde yer alan “When I See You” şarkısının single’ı yayınlandı.

 

Macy Gray (gerçek adı Natalie Renée McIntyre) 6 Eylül 1967’de doğdu. ABD’li Gray Rythm&Blues, Caz ve Soul şarkıcısı, besteci, şarkı sözü yazarı, müzisyen, plak yapımcısı ve aktris. Billie Holiday’i andıran bir sesi var, zaten kendisi de Holiday’den çok fazla etkilendiğini söylüyor.

Macy Gray 6 stüdyo albümü yayınladı; 5 kez Grammy Ödülüne aday gösterildi ve 1 kez kazandı. Muhtelif filmlerde oynadı. Bu filmlerden bazıları: Training Day, Spider-Man, Scary Movie 3, Lackawanna Blues, Idlewild ve For Colored Girls. Gray’in en fazla tanınmasını sağlayan çalışması, uluslararası bir hit olan “I Try” single’ı oldu. Şarkı aynı zamanda Gray’in ilk çıkış albümü olan ve birçok platin ödül kazanan On How Life Is’de yer aldı.

Bilin Bakalım Bu Hangi Kitaptan?

Orada, yaşlı, bilinmeyen dünyaya dair düşüncelere dalmış, öylece otururken, Daisy’nin iskelesinin ucundaki yeşil ışığı ilk fark ettiğinde Gatsby’nin yaşadığı şaşkınlığı düşündüm. Bu mavi çimenliğe çok uzun bir yoldan gelmişti ve hayali ona hiç zorlanmadan kucaklayabileceği kadar yakın görünmüş olmalıydı. Onu çoktan geride bıraktığını; şehrin dışındaki, cumhuriyetin karanlık çayırlarının gecenin karanlığında yitip gittiği, o uçsuz bucaksız belirsiz karanlığın içinde geride bir yerde bıraktığını anlayamamıştı.

Gatsby yeşil ışığa inandı; yıl be yıl bizden uzaklaşan, doyuma dayalı geleceğe inandı. Elimizden kaçtı o zaman, ama hiç önemli değil —yarın daha hızlı koşarız, elimizi daha uzağa uzatırız ….Ve güzel bir sabah——

İşte böyle. Durmadan sürüklensek de geçmişe, yol alıyoruz, akıntıya karşı giden teknelerde.

 

Paylaşmak güzeldir

Leave a Comment