Video İyi seyirler: Artık Bizzat Yiyip İçebileceğiniz bir Müze Var

Paylaşmak güzeldir

Yiyip İçebileceğiniz bir Müze

Artık yemenin de bir müzesi var. Yiyip İçebileceğiniz bir Müze bu. New York’un ilk yiyecek içecek müzesi The Museum of Food and Drink (MOFAD) 23 Ekim 2015’te ilk sergisini hayata geçirdi. MOFAD’ın internet sitesinin tanıtım sayfasında New York’un yiyip içebileceğiniz sergiler düzenleyen ilk yiyecek müzesi olduğu yazılı. Yiyip İçebileceğiniz bu Müze nin kurucuları şöyle diyor: “Misyonumuz insanların yiyecek hakkındaki yaklaşımlarını değiştirmek ve insanları ne yediğimiz ve neden yediğimiz hakkında düşündürmek.”

  

Müzenin Brooklyn’deki yeni mekânında 23-28 Ekim tarihleri arasında düzenlenen ilk serginin ismi Lezzet: Gerçeği, Sahtesi. Müzenin girişindeki bir levhada “En sevdiğiniz yiyeceği bu kadar lezzetli yapan şey nedir?” yazıyor. Kimyasallar mı? Belki evet belki değil. İki tür lezzet var, doğal ve yapay. Sergi bunun izini sürüyor.

Yiyip İçebileceğiniz bir Müze

Sergi, Alman bilim adamlarının yapay vanilyayı yarattıkları 19. yüzyıl ortalarından günümüze dek laboratuvarlarda yaratılan lezzetlerin tarihini araştırarak doğal ve yapay lezzetleri inceliyor.

Paylaşmak güzeldir

Leave a Comment