Acı, ekşi ve tatlının buluştuğu eklektik bir müzik

Paylaşmak güzeldir

Acı, ekşi ve tatlının buluştuğu eklektik bir müzik

Acı, ekşi ve tatlının buluştuğu eklektik bir müzik mi arıyorsunuz? Youth Lagoon, nam-ı diğer Trevor Powers Amerika’nın Idaho eyaletinde bir müzisyen. 26 yaşındaki sanatçı 4 yıla 3 albüm sığdırmayı başarmış:  The Year of Hibernation, 2011; Wondrous Bughouse, 2013; Savage Hills Ballroom, 2015. Üç albüm de Fat Possum Records’tan yayınlanmış. Yukarıda izlediğiniz Highway Patrol 2015 albümünden bir parça.

Youth Lagoon  Americana olarak bilinen müzik türünün temsilcisi. Country, blues, rhtym and blues, rock’n roll gibi farklı müzik türlerinin bileşiminden oluşan özgün Amerikan folk müziğine Americana ismi veriliyor. Trevor’un ayırıcı özelliği ise Americana’yı deneysel bir yaklaşımla sentezlemesi. Minimalist bir anlayışla hipnotik ambiyans müzik ögelerini atmosferik ve elektronik unsurlarla harmanlayan Youth Lagoon bir nevi, sentezin sentezi.

Biz de buna uygun eklektik bir tarif verelim. Terbiyeli Enginarlı Taze İç Bakla

Rivayete göre, tanrıların tanrısı Zeus, ölümlü güzel bir kadına aşık olur ve onu tanrıça yapmak ister. Ama kadın Zeus’un aşkını geri çevirir. Bu kadının adı Cyrana’dır. Aşkının reddedilmesine çok içerleyen Zeus öfkesine yenik düşer ve güzel Cyrana’yı devedikeni bitkisine dönüştürür. Enginar da işte bu bitkinin olgunlaşmamış çiçeğidir.

Yunan Adaları’nın vazgeçilmez nimetlerinden biri olan enginarlı bir tarif.

Enginarlı Bakla mı yoksa Baklalı Enginar mı? Karar vermek zor. Shakespeare’in dediği gibi Size nasıl geliyorsa öyledir?

 

 

Paylaşmak güzeldir

Leave a Comment