Geleneksel ile yeninin buluşması acaba nasıl bir sonuç verir?

Paylaşmak güzeldir

Geleneksel ile yeninin buluşması acaba nasıl bir sonuç verir?

Geleneksel ile yeninin buluşması acaba nasıl bir sonuç verir? Bu acaba ne demek? The Radio Dept İsveçli bir Dream Pop grubu. Dream Pop için Alternatif Rock ve Pop Rock’ın birleşiminden doğan bir alttür olduğu söyleniyor. Müzik yazarı John Bergstorm’a göre, eski “Beatle” George Harrison’ın 1970 Kasım’ında yayınlanan albüm üçlemesi All Things Must Past, bu alttürün ilk esin kaynağıymış. Harrison’ın albümünün tamamını dinlemek isterseniz resmin üzerine tıklayın. Bir zamanlar insanların buluşup birlikte müzik dinlediği bir dönem olmuştu. Belki de bir arkadaşınızla birlikte dinlerseniz daha eğlenceli olur.

 

Şimdi sıra tarife geldi. Albümü dinlemek için arkadaşlarınızı çağırdıysanız hızlıca yapıp birlikte hemen yiyebileceğiniz pratik ama lezzetli bir tarif geliyor. Bu seferki

Kıvırcık Lahana (Kale) ve Parmesanlı Humus

 

Humus en sevdiğim mezelerden birisi. Ama bazı kişiler de, sırf ana maddesi nohut olduğu için tadına bile bakmak istemiyor. Ben de çocukken nohuttan pek hoşlanmazdım. Pilavın, şehriyeli tavuk suyu çorbanın içindeki nohutları ayırırdım. Büyüdükçe nohudu sevdim, muhtemelen leblebi sayesinde gelişti bu sevgi. Dolayısıyla, humusu keşfettiğimde, hiç yadırgamadım en baştan severek yedim.

Bazı kişiler de tahinden pek haz etmiyor sanırım. Tadı acı geliyor belki.

İşte size alternatif bir humus tarifi. Tahinsiz. Kıvırcık lahanalı ve parmesanlı humus. Tahin yok, o zaman bu nasıl humus böyle diyebilirsiniz. Ama bana güzel göründü. Başka bir nohut mezesi diyelim.

Yapım süresi: 10 dk.

Seviye: Basit

 

Malzeme

1 diş sarımsak

60 gr vejetaryen Parmesan (veya benzeri) peynir, rendelenmiş

1 avuç kale (kıvırcık lahana)

400 gr nohut, konserve kullanabilirsiniz veya akşamdan ıslatıp ertesi gün haşlayarak kullanabilirsiniz (bu yöntemi seçerseniz 240 gr kuru nohut kullanın)

1 çay kaşığı limon suyu, taze sıkılmış

100 ml extra virgin zeytinyağı

Damak tadınıza uygun miktarda deniz tuzu ve taze çekilmiş karabiber

Yapılışı

Tüm malzemeyi mutfak robotundan geçirin veya blendırla çekin. Beğeninize göre, tamamen pürüzsüz bir kıvam da olabilir, biraz taneli de. Daha sonra isterseniz, damak tadınıza göre biraz daha zeytinyağı ilave ederek inceltebilirsiniz.

Hepsi bu, afiyet olsun,

Paylaşmak güzeldir

Leave a Comment